fre 16 okt 2009, 08:23#69331
Har också kollat lite på denna. Skulle ha haft tag i en enkel och billig klipp att ha till skotaren. Dock var priset på 57000 med momsen. Fick nummer till någon som kunde svara på frågorna med har inte ringt denna än.
Kollar mera på en nisula eller kanske kesla. Nisulas minsta kostar 42500+m. Känns säkrare när man får höra att dom sålt många och att man kan prata med någon som kör. Keslas minsta minns jag inte pris på men var nog ca 40+m
. Keslas större med ackku kostade ca 70+m. Men då är det mera slangar och annat kladd som måste ut på kran.
Skickade ett mail till Vreten för lite inte om deras klipp. Har dock inte fått svar på det än.
Det som känns lite tveksamt på biojack är den "lilla" kniven som måste trycka. Tycker att konstruktionen med en fast kniv och armar som trycker känns mera hållbart, tex nisulas.
...